Toм Соер

Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: The Adventures of Tom Sawyer | Бр. на страни: 254 | Димензии: 20 см | Корица: мека

Том е всушност едно дете, кое прави она што го прават и сите деца. Како момче со разиграна фантазија, но и со наивна рамнодушност, Том во себе ги соединува романтичното и реалистичното гледање на светот, при тоа не станувајќи никаков модел на добро дете како што пред тоа биле некои јунаци…

Цена: 220 ден

49 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product Toм Соер

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-204-316-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Toм Соер”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in