Тори и принцот-змија

Издавач: Вермилион | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Torrie and the Snake-Prince | Бр. на страни: 200 | Димензии: 20см | Корица: мека

„Сакате ли да ви ја раскажам приказната за мојата пријателка Палче , која тргна да го спасува принцот претворен во змија. И како ние двајцата се сплеткавме со мистериозната, талкачка пејачка по име Враноперка. Сè започна една далечна пролет, кога отидов во планините во Моровеј во потрага по авантура...“ „Типично за Јохансен, стилот одговара на заплетот: потраги, магија, шуми и замоци, опишани со ритам и вокабулар кој го води читателот во фантастичниот свет на Мрачното доба. ...Читателите кои сакаат фантастика ќе се најдат во свет кој е полн со живот, свеж и постојан. Кога би ја споредиле оваа книга со вино, во него би го насетиле вкусот на Толкин, К.С. Луис и браќата Грим, но и особениот вкус на Јохансен. ...Топло ја препорачувам.“ -Дејвид Вард, „Resource Links“ „Тори и принцот-змија“ беше на листата на почесни книги за деца со попреченост.

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Вермилион

Report an abuse for product Тори и принцот-змија

Категории: , ,
ИСБН: 9789989268939

Questions and Answers

You are not logged in