Светот на Биби од А до Ш

Издавач: Светот на Биби | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Светот на Биби од А до Ш | Бр. на страни: 32 | Димензии: / | Корица: тврда

Здраво, јас сум Биби.

Сакам да ви раскажам некои работи за светот околу мене, за мојата куќа, за мојот град, за моето најдобро другарче и за моите омилени нешта. А додека ви раскажувам за себе, патем ќе ја научиме азбуката, ќе прочитаме повеќе зборови, ќе пишуваме букви, ќе се подружиме и ќе се насмееме.

Сакате? Јеееј!
Рангирано 5.00 од 5 според 1 рејтингот на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 490 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Светот на Биби

Report an abuse for product Светот на Биби од А до Ш

Категорија:
ИСБН: 978-608-66245-2-1

1 оценка за Светот на Биби од А до Ш

  1. Rated 5 out of 5

    Никола

    Одлична сликовница која секој треба да ја има. За децата е непроценливо забавна и едукативна. Спој на прекрасни илустрации и зборови.

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in