Транзициски тунел

Издавач: Нампрес | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Транзициски тунел | Бр. на страни: 250 | Димензии: 132х195 | Корица: мека

Економските рецесии, вообичаено траат две до пет години. Тоа правило, за жал не важи за Рапублика Македонија. Нејзината рецесија, со повремени краткотрајни прекини трае, веќе петнаесет години. Долготрајноста на рецесијата се манифестира дури и со карактеристики на депресија, која е олицетворена во перманентно растечката невработеност и сиромаштија на граѓаните. Има ли излез од тој предолг транзициски тунел? Се разбира дека има.  

Цена: 400 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Нампрес

Report an abuse for product Транзициски тунел

Категорија:
ИСБН: 9989-682-1708

Questions and Answers

You are not logged in