Утопија

Издавач: Магор | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Utopia | Бр. на страни: 163 | Димензии: 140 х 200 | Корица: мека

Утопија – местото што не постои на ниту една географска карта – е идеалниот остров на кој веројатно секој човек би сакал да живее. Тоа е синоним за беспрекорното уредување на државата и на односите меѓу луѓето, каде што нема никакви судири и војни. Секој работи колку што може, секој има колку што му треба. Целиот начин на живот и сите институции се уредени така за да му носат полза на поединецот. Човекот е центарот на тој мал, совршен универзум.

Цена: 250 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Утопија

Категорија:
ИСБН: 978-608-223-032-0

Questions and Answers

You are not logged in