100 Научни експерименти

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2006
Оригинален наслов: 100 Science experiments | Бр. на страни: 96 | Димензии: 31 | Корица: мека

Оваа возбудлива збирка од научни експерименти е комбинирана корисна забава и научно истражување. Набљудувај ги резултатите и потоа дознај што навистина се случува откривајки ја науката како што произлегува од експериментите.

Цена: 450 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product 100 Научни експерименти

Категорија:
ИСБН: 9989-0-0486-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “100 Научни експерименти”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in