Авантурите на Мечокот Меглен

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The Adventures of Buster Bear | Бр. на страни: 84 | Димензии: 140х200 | Корица: мека

Кога Мечокот Меглен ќе се насели во Зелената гора, дружељубивиот силеџија предизвикува вистински урнебес, зашто во шумата со години не живееле мечки. И навистина, набргу Меглен има низа препирки со Малата видра Јоцо, Црвената верверица Дрдорка, Синчето на фармерот Симоски, па дури и со една тврдоглава метална кантичка! Вакви и други забавни лудории се чудесно раскажани во оваа интересна сказна. Сместена во бесконечниот свет на жуборливите потоци, небесните синила и зелените кории, приказната исто така нуди корисни лекции за опасностите од лакомоста, горделивоста и нечувствителноста. Текстот, отпечатен со големи букви лесни за читање, е збогатен со шест прекрасни илустрации базирани на оригиналите од Харисон Кеди.

Цена: 199 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Авантурите на Мечокот Меглен

Категорија:
ИСБН: 978-608-259-361-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Авантурите на Мечокот Меглен”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in