Бегство во Будим

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Útěk do Budína | Бр. на страни: 212 | Димензии: 21 | Корица: /

Оваа книга е една од најдобрите класици од чешката книжевна ризница, која има моќ да инспирира дури и денес поради разбирливиот и модерен дискурс што ја прави актуелна и блиска до современиот читател. Кога раскажува Ванчура, тоа го прави со љубов. А љубовта ги објаснува сите мистерии и ги поништува сите други закони. Покрај љубовта како основа за одредени животни одлуки, главната линија на акција во оваа книга се неуспешните соништа. Романот го следи животот на Јана, млада студентка која живее во Прага и бега со нејзиниот љубовник во Будим. Нејзиното бегство и напуштањето на нејзината мајка ги изненадува и ги разочарува сите. Но, откако се мажи за својот сакан, таа наскоро сфаќа дека љубовта не е доволна за да се обезбеди среќа…

Цена: 400 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Бегство во Будим

Категории: ,
ИСБН: 978-608-201-507-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Бегство во Будим”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in