Добра ноќ, Џун

Автор: Сара Џио
Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Goodnight June | Бр. на страни: 283 | Димензии: 21 | Корица: мека

„Добра ноќ, месечино“ е обожуван детски класик, но неговото вистинско потекло е загубено во историјата. Во „Добра ноќ, Џун“, Сара Џио споделува една своја имагинарна верзија за приказната зад инспирацијата за детскиот класик.

Џун Андерсен е успешна на професионално поле, но многу несреќна во приватниот живот. Неочекувано ја повикуваат за наследството на нејзината почината тетка Руби и треба да донесе одлука за судбината на детската книжарница Сината птица, која Руби ја основала во четириесеттите. Помеѓу документацијата во книжарницата, Џун наоѓа писма кои си ги пишувале Руби и покојната Маргарет Вајс Браун… и зачекорува во страниците на американската литература.

Цена: 490 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Добра ноќ, Џун

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-223-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Добра ноќ, Џун”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in