Добра ноќ, Џун

Publisher: Сакам Книги | Language: Македонски | Year: 2023
Original title: Goodnight June | Num. of pages: 283 | Dimensions: 21 | Cover: мека

„Добра ноќ, месечино“ е обожуван детски класик, но неговото вистинско потекло е загубено во историјата. Во „Добра ноќ, Џун“, Сара Џио споделува една своја имагинарна верзија за приказната зад инспирацијата за детскиот класик.

Џун Андерсен е успешна на професионално поле, но многу несреќна во приватниот живот. Неочекувано ја повикуваат за наследството на нејзината почината тетка Руби и треба да донесе одлука за судбината на детската книжарница Сината птица, која Руби ја основала во четириесеттите. Помеѓу документацијата во книжарницата, Џун наоѓа писма кои си ги пишувале Руби и покојната Маргарет Вајс Браун… и зачекорува во страниците на американската литература.

Price: 490 ден

5 in stock

Compare
Sold By Сакам Книги

Report an abuse for product Добра ноќ, Џун

Categories: ,
SKU: 978-608-260-223-3

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Добра ноќ, Џун”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in