Хари Потер и Каменот на мудроста – лектира

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Harry Potter and the Philosopher’s Stone | Бр. на страни: 262 | Димензии: 20 | Корица: мека

Лектира за 9 одделение. Вклучено: - Речник на помалку познати зборови. - Активности за работа на час. Лесно читливо! Препорачано од Здружението за дислексија Ајнштајн. Еден обичен ден во домот на Дарслиеви, на Привет драјв бр. 4 стигнува писмо за момчето во креденецот под скалите, Хари Потер. По многуте обиди на тетин Вернон да ги скрие писмата што постојано доаѓаат, една вечер на вратата се појавува Рубеус Хагрид од училиштето Хогвортс за вештерство и волшебништво, и му вели на Хари дека е волшебник. Тогаш почнуваат авантурите на Хари и неговите пријатели, но, влогот е голем − целиот волшебнички свет е во опасност. „Хари Потер и Каменот на мудроста“ е првиот дел од серијалот за младиот волшебник Хари Потер и конечно дочекавме да ни биде лектира.

Цена: 650 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Хари Потер и Каменот на мудроста – лектира

Категории: ,
ИСБН: 978-608-259-755-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Хари Потер и Каменот на мудроста – лектира”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in