Оливер Твист

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Olivet Twist | Бр. на страни: / | Димензии: 20 см | Корица: /

Оливер Твист е вториот роман на Чарлс Дикенс.

Оливер Твист е книга за младо момче кое се соочува со секојдневните тешкотии на животот. Оваа книга е многу позната и е една од најчитаните книги од страна на децата, а и на возрасните.

Со оваа книга писателот Чарлс Дикенс достигнал големо ниво во својата кариера. Книгата е направена и во неколку филма.

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Оливер Твист

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-228-216-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Оливер Твист”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in