Камен, лист, ножички

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Rock paper scissors | Бр. на страни: 287 | Димензии: 21 цм | Корица: тврда

Мислите дека ја познавате личноста со која сте се венчале? Размислете уште еднаш…

Работите помеѓу господин и госпоѓа Рајт веќе долго време не се како што треба. Кога Адам и Амелија добиваат викенд-патување во Шкотска, тоа може да биде токму она што му треба на нивниот брак. Самопрогласениот работохолик и сценарист Адам Рајт цел живот живее со нарушување на способноста за идентификување човечки лица. Тој не може да ги препознае пријателите или семејството, па дури ни сопствената сопруга.

Секоја годишнина двојката разменува традиционални подароци – хартија, памук, керамика, калај – и секоја година сопругата на Адам му пишува писмо, што никогаш не му дозволува да го прочита. Сè досега. И двајцата знаат дека овој викенд ќе го поправат или раскинат нивниот брак, но тие не го добија ова патување случајно. Еден од нив лаже, а некој не сака тие да живеат среќно до крајот на животот.

Десет години брак. Десет години тајни. И годишнина што никогаш нема да ја заборават.

Камен, Лист, Ножици е најновиот возбудлив трилер од кралицата на убиствените пресврти и најпродавана авторка на Њујорк Тајмс, Алиса Фини.

Goodreads Choice Award
– Номинирана за најдобра мистерија и трилер за 2021 година

Цена: 520 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Камен, лист, ножички

Категории: , , ,
ИСБН: 978-608-260-210-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Камен, лист, ножички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in