Македонија патна карта

Автор: /
Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 1 | Димензии: / | Корица: /

На патната карта Македонија е претставена целата патна и железничка мрежа, почнувајќи од автопатите, магистралните, регионалните па се до локалните модернизирани и немодернизирани патишта, кои можат да ве доведат до било која сакана дестинација. Одалеченоста од едно место до друго е означена со броеви, а со соодветни симболи и топоними се обележани сите населени места од 50 до 700 000 жители, потоа скоро сите планини, реки, езера... Со мали симболчиња се означени и аеродромите, бањи, бензински пумпи, хотели, мотели, термоцентрали, хидроцентрали, манастири, гранични премини... Патната карта е работена со комбиниран метод од хипсометричко боење и метод на сенки. Во склоп на картата, од другата страна, се наоѓа индекс, каде по азбучен ред се наредени населените места, со што се олеснува нивното барање низ картата.

Цена: 200 ден

49 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product Македонија патна карта

Категорија:
ИСБН: .998994033-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Македонија патна карта”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in