Македонија Туристичка карта

Автор: /
Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Македонија Туристичка карта | Бр. на страни: 0 | Димензии: 96х66см | Корица: /

Туристичката карта на Македонија содржи: Карта, Туристички водич, Сакрални објекти, Споменици, Национални паркови, Ски центри. Од предната страна е картата на која се претставени сите претходно наброени знаменитости и региони, а на задната страна е описот на англиски јазик, поткрепен со слики.

Цена: 200 ден

49 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product Македонија Туристичка карта

Категорија:
ИСБН: 608204172-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Македонија Туристичка карта”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in