Математика 2, вежбанка

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Математика 2, вежбанка | Бр. на страни: 88 | Димензии: 29 | Корица: /

Вежбанката по предметот Математика за второ одделение во основното деветгодишно образование е создадена според новата програма за овој предмет донесена од Бирото за развој на образованието и ги покрива сите општи и конкретни стандарди од неа. Во вежбанката се изучуваат содржини од темите: Броеви и броење, Геометрија, Операции со броеви, Мерење и Работа со податоци. Вежбанката има цел да му помогне на наставникот за поефикасна реализација на наставните содржини по математика, на ученикот, низ игровни активности, полесно да ги постигне очекуваните резултати поставени во програмата, а на родителите да го следат напредокот на своето дете.

Цена: 290 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Математика 2, вежбанка

Категории: ,
ИСБН: 9786082676555

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Математика 2, вежбанка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in