Грдото пајче

Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The ugly duckling | Бр. на страни: 26 | Димензии: 21 см | Корица: мека

Ханс Христијан Андерсен е роден на 2 април 1805год. во Данска. Тој потекнува од сиромашно семејство. Кога Ханс бил мал, неговиот татко му читал необични бајки и му правел кукли со кои си играле. Ханс во реалниот свет многу често гладувал, но тука биле бајките, кои му го развеселувале тешкиот живот. Уште од мали нозе тој самиот почнал да заработува, составувајки мали претстави, песни и рецитации.

Цена: 150 ден

39 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product Грдото пајче

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-204-272-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Грдото пајче”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in