Неранцула

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Nerrantsoula | Бр. на страни: 150 | Димензии: 20 | Корица: /

Во оваа книга, каде луѓето, моралот, вредностите, чувствата и особено љубовта се интензивни, низ успешен заплет и дијалог е раскажано патувањето на тројца другари од детството до зрелоста и разните емоции што ги доживуваат во тој процес. А вредноста на пријателството е толку голема што понекогаш може да се жртвуваат големи љубови за нивното пријателство. Оваа книга ја раскажува приказната за една улична девојка која сака двајца млади мажи во исто време, прво ги претвора во непријатели, па ненадејно исчезнува, а потоа ги превртува работите кога повторно ќе се појави. Ова е приказна со драматичен крај, во која ќе ги доведеме во прашање пријателството и љубовта. И за неа сигурно ќе речете „оваа беше најдобра“.

Цена: 300 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Неранцула

Категории: ,
ИСБН: 978-608-201-503-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Неранцула”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in