Повикот на дивината

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The call of the wild | Бр. на страни: / | Димензии: 140х200 | Корица: мека

Половина бернардинец, половина шкотски овчар, Бак е украден од дома и продаден на трговец со кучиња. Наскоро се наоѓа на брод што патува за Канада,во екот на златната грозница. Инстинктите на Бак почнуваат да се будат додека работи во поштенска запрега и е принуден да се бори за опстанок. Откако е продаден на група Американци во потрага по злато, Бак е спасен од Џон Тортон, со кого се спријателува. И покрај силната приврзаност што ја чувствува кон човекот, повикот на дивината е премногу силен. Не можејќи да му одолее, тој тргнува на патување низ неистражените краишта на дивината во потрага по исконските закони на својата природа. Романот „Повикот на дивината“ го истражува неизбежниот повик на инстинктите што го повикуваат Бак надвор од цивилизацијата кон природата и законите на дивината.

Цена: 200 ден

17 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Повикот на дивината

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-259-418-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Повикот на дивината”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in