Пред таа да исчезне

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Before she disappeared | Бр. на страни: 374 | Димензии: 21 | Корица: мека

Една обична жена нема да дозволи ништо да ја запре да ги пронајде исчезнатите луѓе кои остатокот од светот ги има заборавено.

Френки Елкин е просечна средовечна жена, зависничка од алкохол во фаза на лекување, со куп нешта во животот за кои се кае.

Но сега го поминува времето правејќи го она што никој друг не го прави – бара исчезнати луѓе кои светот престанал да ги бара. Кога полицијата се откажува, кога јавноста заборава, кога медиумите престануваат да обрнуваат внимание, тогаш Френки почнува да бара.

Нов случај ја води во бостонско соседство со лоша репутација. Ја бара Анжелик, тинејџерка со потекло од Хаити, која исчезнала од своето средно училиште пред неколку месеци. Отпорот на бостонската полициска станица и семејството на жртвата ѝ даваат до знаење дека е препуштена сама на себе . Но ништо нема да ја спречи да ја открие вистината, па макар тоа значело следната исчезната личност да биде лично таа.

Цена: 550 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Пред таа да исчезне

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-220-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Пред таа да исчезне”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in