Пред таа да исчезне

Publisher: Сакам Книги | Language: Македонски | Year: 2023
Original title: Before she disappeared | Num. of pages: 374 | Dimensions: 21 | Cover: мека

Една обична жена нема да дозволи ништо да ја запре да ги пронајде исчезнатите луѓе кои остатокот од светот ги има заборавено.

Френки Елкин е просечна средовечна жена, зависничка од алкохол во фаза на лекување, со куп нешта во животот за кои се кае.

Но сега го поминува времето правејќи го она што никој друг не го прави – бара исчезнати луѓе кои светот престанал да ги бара. Кога полицијата се откажува, кога јавноста заборава, кога медиумите престануваат да обрнуваат внимание, тогаш Френки почнува да бара.

Нов случај ја води во бостонско соседство со лоша репутација. Ја бара Анжелик, тинејџерка со потекло од Хаити, која исчезнала од своето средно училиште пред неколку месеци. Отпорот на бостонската полициска станица и семејството на жртвата ѝ даваат до знаење дека е препуштена сама на себе . Но ништо нема да ја спречи да ја открие вистината, па макар тоа значело следната исчезната личност да биде лично таа.

Price: 550 ден

5 in stock

Compare
Sold By Сакам Книги

Report an abuse for product Пред таа да исчезне

Categories: ,
SKU: 978-608-260-220-2

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Пред таа да исчезне”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in