Сé што заборавила Алиса

Publisher: Сакам Книги | Language: Македонски | Year: 2023
Original title: What Alice forgot | Num. of pages: 406 | Dimensions: 21 | Cover: мека

Алиса Лав има дваесет и девет години, лудо е вљубена во сопругот и наскоро треба да стане мајка. Замислете само колку ќе се изненади кога ќе се освести по падот во вежбалницата (во вежбалница? Па таа мрази да вежба!) и ќе открие дека има триесет и девет години и три деца на кои не се сеќава. Се разведуваат со љубениот сопруг Ник, кој ја мрази, а од сестра ѝ Елизабет, поради некоја причина, необјасниво се отуѓила. Сега мора да сфати зошто одвај разговараат со сестра ѝ и како се претворила во една од оние преслаби мајки облечени во прескапа облека. Како можело за десет години нештата да тргнат толку наопаку? Зошто не се препознава самата себе – и што е уште полошо, зошто оваа нова Алиса ни најмалку не ѝ се допаѓа? Алиса мора да се сети на сè што заборавила, одново да ја изгради сликата од изминатите десет години и да дознае дали работите можат да бидат како порано. А пред сè, мора да дознае дали заборавот е благослов или проклетство и дали е навистина можно човек да почне одново.

Price: 550 ден

5 in stock

Compare
Sold By Сакам Книги

Report an abuse for product Сé што заборавила Алиса

Categories: , ,
SKU: 978-608-260-202-8

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Сé што заборавила Алиса”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in