Шах-мат

Publisher: Сакам Книги | Language: Македонски | Year: 2022
Original title: Checkmate | Num. of pages: 369 | Dimensions: 21 см | Cover: мека

Не постои нешто полошо од тоа да живееш врата до врата со твојот непријател од детството, освен можеби да си принуден да соработуваш со него на проектот од твоите соништа, да бидеш уценуван да се согласиш на нешто што едноставно знаеш дека не е во ред и некој да ти го краде какаото.

Сѐ додека има многу какао, алат во рака и успева да одолее на опасниот шарм на Конор О’Нил, Рори Џејмс би требало да може да го преживее проектот со сочуван здрав разум. Но, ако не успее… Веројатно ќе помине уште некоја ноќ во затвор, ќе добие уште некоја забрана за приближување и ќе го изгуби умот по човекот кој ѝ го уништува животот…

Price: 440 ден

1 in stock

Compare
Sold By КупиКнига

Report an abuse for product Шах-мат

Categories: ,
SKU: 978-608-260-179-3

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шах-мат”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in