Девојката што го урна осилото

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Luftslottet som sprängdes | Бр. на страни: 665 | Димензии: 140 х 205 | Корица: мека

МАЕСТРАЛЕН ЗАВРШЕТОК НА НАЈУСПЕШНАТА КНИЖЕВНА ТРИЛОГИЈА НА ДЕНЕШНИЦАТА Лизбет Саландер крои одмазда - и против човекот што се обиде да ја убие, и против државните институции што речиси и го уништија животот. Но тоа нема да биде отворена борба. Ранета со куршум во главата, Саландер е под строг надзор во Одделот за интензивна нега, а доколку излезе оттаму ќе мора да се соочи со обвинението за три убиства и еден обид за убиство. Со помош на репортерот Микаел Блумквист и неговите истражувачи во магазинот Милениум, Саландер не само што ќе мора да ја докаже својата невиност, туку и да ги препознае и да ги разоткрие корумпираните политичари што дозволија слабите да станат жртви на злоупотреба и насилство. Некогаш жртва, сега Саландер е подготвена да се одмазди.„Ова е уште едно вртоглаво возење кое ќе ве држи будни до доцна навечер - со заплетканиот но беспрекорен заплет, комплексните ликови и уверливиот, јасен морален став“. Ивнинг стандард „Темпото ни најмалку не попушта во овој неверојатно возбудлив роман. Ова е силен и уверлив заклучок на неизмерно амбициозната, раскошно напишана трилогија“. Дејли експре
Рангирано 5 од 5 според 1 рејтингот на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 650 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Девојката што го урна осилото

Категорија:
ИСБН: 9786084577928

1 оценка за Девојката што го урна осилото

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

    Najubaviot del od najubavita trilogija!

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in