Девојката што го урна осилото

Original title: Luftslottet som sprängdes | Num. of pages: 665 | Dimensions: 140 х 205 | Cover: мека

МАЕСТРАЛЕН ЗАВРШЕТОК НА НАЈУСПЕШНАТА КНИЖЕВНА ТРИЛОГИЈА НА ДЕНЕШНИЦАТА Лизбет Саландер крои одмазда - и против човекот што се обиде да ја убие, и против државните институции што речиси и го уништија животот. Но тоа нема да биде отворена борба. Ранета со куршум во главата, Саландер е под строг надзор во Одделот за интензивна нега, а доколку излезе оттаму ќе мора да се соочи со обвинението за три убиства и еден обид за убиство. Со помош на репортерот Микаел Блумквист и неговите истражувачи во магазинот Милениум, Саландер не само што ќе мора да ја докаже својата невиност, туку и да ги препознае и да ги разоткрие корумпираните политичари што дозволија слабите да станат жртви на злоупотреба и насилство. Некогаш жртва, сега Саландер е подготвена да се одмазди.„Ова е уште едно вртоглаво возење кое ќе ве држи будни до доцна навечер - со заплетканиот но беспрекорен заплет, комплексните ликови и уверливиот, јасен морален став“. Ивнинг стандард „Темпото ни најмалку не попушта во овој неверојатно возбудлив роман. Ова е силен и уверлив заклучок на неизмерно амбициозната, раскошно напишана трилогија“. Дејли експре
Rated 5 out of 5 based on 1 customer rating
(1 customer review)

Price: 650 ден

Out of stock

Notify me when the product will be in stock

Compare
Sold By Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Девојката што го урна осилото

Category:
SKU: 9786084577928

Издавачки центар ТРИ

1 review for Девојката што го урна осилото

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (verified owner)

    Najubaviot del od najubavita trilogija!

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in