Дваесет илјади милји под морето

Автор: Жил Верн
Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Vingt mille lieues sous les mers | Бр. на страни: 248 | Димензии: 21 см | Корица: /

Непознато суштество ги напаѓа европските и американските бродови! Светот е во паника! Американците веднаш дејствуваат и ја испраќаат брзата фрегата „Абрахам Линколн“ да го пронајде и да го уништи мистериозниот непријател. Ангажиран е угледниот професор од Парискиот музеј, Пјер Аронакс, кој испловува на бродот заедно со својот верен помошник, Советко. По еден жесток судир со чудовиштето, професорот Аронакс, Советко и китоловецот Нед Ланд паѓаат во океанот, навидум без никаква шанса за преживување. Но, во тој момент, ги спасува некој! Кој е нивниот спасител? Какви сè авантури ги чекаат нашите јунаци?

Цена: 250 ден

18 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Дваесет илјади милји под морето

Категории: ,
ИСБН: 978-608-259-419-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Дваесет илјади милји под морето”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in