Фудбал

Автор: /
Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Фудбал | Бр. на страни: 32 | Димензии: 217х265 | Корица: тврда

Оваа уникатна енциклопедија нуди информации за еден од најпопуларните спортови во светот. Дава информации за потеклото, правилата и луѓето што се истакнале во оваа игра.

Цена: 150 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Фудбал

Категорија:
ИСБН: 978-608-208-444-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Фудбал”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in