Малиот принц

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Le petit prince | Бр. на страни: 102 | Димензии: 20 см | Корица: мека

„Малиот принц“ е книга за мали и за големи...

Напишана во форма на бајка, таа ја раскажува приказната за малото момче кое доаѓа од една мошне далечна и мошне малечка планета и неговата потрага по пријателство и љубов.

Ова е книга за светот и човекот, за возрасните и децата, за животот и вистинските вредности: пријателството, љубовта, посветеноста и пожртвуваноста, за раѓањето и смртта, за ѕвездите и бесконечните пространства.

Цена: 200 ден

17 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Малиот принц

Категории: ,
ИСБН: 978-608-259-155-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Малиот принц”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in