Менталист

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Менталист | Бр. на страни: 592 | Димензии: 13×20 | Корица: мека

НОВ ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН ТРИЛЕР ФЕНОМЕН

Во забавен парк на периферијата на Стокхолм се појавува тело на брутално убиена жена во кутија избодена со мечеви. Додека полицијата е збунета, новинарите го нарекуваат убиецот Худини. Дали се работи за магионичарски трик што тргнал наопаку или за шокантно садистичко убиство? Злосторство какво што детективката Мина Дабири не видела досега. И тоа е само почеток…

Како што се продлабочува мистеријата за бруталното убиство, Мина бара помош од познатиот менталист Винсент Волдер. Само тој може да ѝ го претстави тајниот свет на илузиите. Наскоро откриваат дека жртвата го има изгравирано римскиот број III на ногата. Одбројување? Да, ќе има уште убиства. А и Винсент и Мина имаат мрачни тајни, така што станува очигледно дека и нивното минато е поврзано со она што се случува. Времето тече, а темпото станува сè побрзо.

Камила Лекберг и Хенрик Фексеус ги здружија силите во неверојатниот енигматичен трилер, претставувајќи една друга страна на овој жанр, полн со трикови, илузии и безмилосни убиства.

Цена: 650 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Менталист

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-243-583-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Менталист”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in