Петар Пан

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: /
Оригинален наслов: Петар Пан | Бр. на страни: / | Димензии: / | Корица: мека

Петар Пан е лик создаден од шкотскиот романописец и драматург Џ. М. Бeри . Палаво момче кое може да лета и магично одбива да расте, Петар Пан го поминува своето бескрајно детство во авантури на малиот остров Недојдија како лидер на неговата банда Изгубените момчиња, заедно со сирени, Индијанци, самовили и пирати, и одвреме-навреме сретнувајќи необични деца од надворешниот свет. Изданието е задолжителна лектира за четврто одделение.

Цена: 210 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Петар Пан

Категории: ,
ИСБН: 9100140

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Петар Пан”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in