По трагите на Црниот Петар

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Tragovica Crnog Petra | Бр. на страни: 176 | Димензии: 21 | Корица: мека

Часовниците спијат. Времето чека.

Добропознатата дружина тринаесетгодишни девојки и момци ги очекува ново искушение во градскиот парк. Малеч бара од нив да му ја вратат ќерката Лазули. За да ја реализираат задачата, добиваат можност да го сопрат времето. Меѓутоа, паркот е граница меѓу два света, а границата ја чува Црниот Петар.

Возбудлива како интересен филм, оваа приказна ќе ја потврди силата на другарството. Оваа драматична и застрашувачка, но и топла и урнебесно духовита приказна, прекрасно ја заокружува сагата за тинејџерите кои се соочуваат со натприродни сили.

Со последниот дел од трилогијата станува очигледно дека Мореа Баниќевиќ се издигнува во една од водечките авторки на жанровска литература за деца и млади во регионот.

Цена: 300 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product По трагите на Црниот Петар

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-668-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “По трагите на Црниот Петар”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in