Првиот ден од остатокот од твојот живот

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Kilomètre zéro | Бр. на страни: 269 | Димензии: 21 | Корица: мека

Најскапоценото нешто што го имам е срцето, а него не можам да ти го дадам, па ти го давам тоа што ми помогна да го запознаам.

Маел, директорка за финансии во успешна развојна фирма, живее забрзан живот што се сведува на одење на работа и повремени задоволства. Нејзините соништа... зар таа има време за нив? Во тој строго испланиран живот нема место за мечти, сѐ до денот кога нејзината најдобра пријателка, Романа, ќе ја замоли за голема услуга.

Прашање на живот и смрт.

Маел е пред најважниот тест, но сепак прифаќа и оди на патување во далечниот Непал. Искачувањето кон врвовите на Анапурна, на хималајскиот венец, ќе се претвори во вистинско духовно патување. Кога младата жена ќе сфати дека реалноста можеби не е онаква каква што ја замислувала, започнува нејзиното лично преиспитување. Во текот на возбудливите искуства и средби, Маел ќе го најде клучот за вистинската среќа и ќе си го промени животот од корен.Дали ќе успее да ја спаси и својата пријателка?

„Гледам само еден начин човек да дознае до каде може да се стигне. Да тргне и да оди.“
Анри Бергсон

Цена: 450 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Првиот ден од остатокот од твојот живот

Категории: ,
ИСБН: 978-608-230-936-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Првиот ден од остатокот од твојот живот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in