Првиот ден од остатокот од твојот живот

Original title: Kilomètre zéro | Num. of pages: 269 | Dimensions: 21 | Cover: мека

Најскапоценото нешто што го имам е срцето, а него не можам да ти го дадам, па ти го давам тоа што ми помогна да го запознаам.

Маел, директорка за финансии во успешна развојна фирма, живее забрзан живот што се сведува на одење на работа и повремени задоволства. Нејзините соништа... зар таа има време за нив? Во тој строго испланиран живот нема место за мечти, сѐ до денот кога нејзината најдобра пријателка, Романа, ќе ја замоли за голема услуга.

Прашање на живот и смрт.

Маел е пред најважниот тест, но сепак прифаќа и оди на патување во далечниот Непал. Искачувањето кон врвовите на Анапурна, на хималајскиот венец, ќе се претвори во вистинско духовно патување. Кога младата жена ќе сфати дека реалноста можеби не е онаква каква што ја замислувала, започнува нејзиното лично преиспитување. Во текот на возбудливите искуства и средби, Маел ќе го најде клучот за вистинската среќа и ќе си го промени животот од корен.Дали ќе успее да ја спаси и својата пријателка?

„Гледам само еден начин човек да дознае до каде може да се стигне. Да тргне и да оди.“
Анри Бергсон

Price: 450 ден

5 in stock

Compare
Sold By Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Првиот ден од остатокот од твојот живот

Categories: ,
SKU: 978-608-230-936-1

Издавачки центар ТРИ

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Првиот ден од остатокот од твојот живот”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in