Сé што заборавила Алиса

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: What Alice forgot | Бр. на страни: 406 | Димензии: 21 | Корица: мека

Алиса Лав има дваесет и девет години, лудо е вљубена во сопругот и наскоро треба да стане мајка. Замислете само колку ќе се изненади кога ќе се освести по падот во вежбалницата (во вежбалница? Па таа мрази да вежба!) и ќе открие дека има триесет и девет години и три деца на кои не се сеќава. Се разведуваат со љубениот сопруг Ник, кој ја мрази, а од сестра ѝ Елизабет, поради некоја причина, необјасниво се отуѓила. Сега мора да сфати зошто одвај разговараат со сестра ѝ и како се претворила во една од оние преслаби мајки облечени во прескапа облека. Како можело за десет години нештата да тргнат толку наопаку? Зошто не се препознава самата себе – и што е уште полошо, зошто оваа нова Алиса ни најмалку не ѝ се допаѓа? Алиса мора да се сети на сè што заборавила, одново да ја изгради сликата од изминатите десет години и да дознае дали работите можат да бидат како порано. А пред сè, мора да дознае дали заборавот е благослов или проклетство и дали е навистина можно човек да почне одново.

Цена: 550 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Сé што заборавила Алиса

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-260-202-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сé што заборавила Алиса”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in