Силвервју

Publisher: Арс ЛАМИНА | Language: Македонски | Year: 2023
Original title: Silverview | Num. of pages: 167 | Dimensions: 21 | Cover: мека

„Силвервју“ е роман од британскиот автор Џон ле Каре кој постигна светска слава со романот „Наследство на шпионите“. Џулијан Лондсли се откажува од неговата високоплатена работа во Лондон и отвора книжарница во мало англиско приморско гратче. Една вечер, само неколку месеци по почетокот на неговата нова кариера, Џулијан е посетен од непознат човек.

Едвард, полски имигрант кој живее во Силвервју, голема куќа на крајот од градот, изгледа дека знае многу за семејството на Џулијан и е премногу заинтересиран за внатрешните работи на неговиот нов бизнис. Кога на вратата на шефот на шпионите ќе се појави писмо со предупредување за опасно истекување информации, истрагата го води во ова тивко место покрај морето...

„Силвервју“ е фасцинантна приказна за средбата меѓу невиноста и искуството и јавната должност и личниот морал. Во ова последно ремек-дело на најголемиот хроничар на нашето време, Џон ле Каре прашува што ѝ должиме на државата што веќе не ја препознаваме.

Price: 360 ден

5 in stock

Compare
Sold By Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Силвервју

Categories: ,
SKU: 978-608-267-791-0

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Силвервју”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in