Сиракот од Бергамо

Publisher: Антолог | Language: Македонски | Year: 2023
Original title: Сиракот од Бергамо | Num. of pages: 272 | Dimensions: 20 | Cover: мека

Десетина години откако е затворен најголемиот полициски случај во историјата на Италија, злото повторно чука на врата. Две години Калин е сокриен под таен идентитет во Лугано со своето семејство. Тој е четириесетгодишен оперативец од тајната полиција на Италија, кој повторно е активиран откако е пронајдено безживотното тело на неговиот поранешен шеф во пензија, Флорини. Покрај обесеното тело е оставена порака, а неговото име се наоѓа на неа. Сега мора да балансира помеѓу семејството и темните опасности кои демнат од минатото.

Жедта за одмазда на убиецот е посилна од сè. Калин, заедно со агентот Џенаро, се впуштаат во комплексна истрага и навлегуваат во врзоп кој се обидуваат да го одмотаат и да го откријат серискиот убиец кој брутално убива невини жртви во Бергамо. Тој не само што остава иста порака по секое грозоморно дело туку изгледа како секогаш да е еден чекор пред нив…

Price: 400 ден

3 in stock

Compare
Sold By Антолог

Report an abuse for product Сиракот од Бергамо

Category:
SKU: 978-608-243-670-8

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Сиракот од Бергамо”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in