Thirrja e egërsisë

Автор: Xhek London
Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: The call of the wild | Бр. на страни: 112 | Димензии: 20 см | Корица: /

Gjysmë bernardinas, gjysmë bari skocez,

Baku u vodh nga shtëpia dhe iu shit një tregtari me qen.

Së shpejti u gjend në anije që udhëtonte për në Kanada, në jehonën e fluksit të arit. Instinktet e Bakut fillojnë të zgjohen derisa ai punon në zyrë postare dhe është i detyruar të luftojë për mbijetesë.

Pasi u shit në grup amerikanësh në kërkim të arit, Baku shpëtohet nga Xhon Torton, me të cilin ai shoqërohet.

Pavarësisht nga lidhja e fortë që ai ndjente për njeriun, thirrja e egërsisë është shumë e fortë. Në pamundësi për të rezistuar, ai nis një udhëtim nëpër shkretëtirën e pashkelur në kërkim të ligjeve fillestare të natyrës.

Romani „Thirrja e egërsisë” e hulumton thirrjen e pashmangshme të instinkteve të Bakut jashtë civilizimit kah natyra dhe ligjet e egërsisë.

Цена: 200 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Thirrja e egërsisë

Категории: ,
ИСБН: 978-608-267-290-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Thirrja e egërsisë”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in