Возот в снег

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Vlak u snijegu | Бр. на страни: 126 | Димензии: 20 см | Корица: мека

Во Јабуковац во Велико Село живеат тројцата другари: Љубан, Драга и Перо. Учениците од селското училиште со нивниот наставник со воз одат на излет во градот.

Таму, во печатницата се заблагодаруваат за бесплатниот пат до Загреб со песна, а на крајот одат во зоолошката градина. Меѓутоа, наставникот се разболува во градот и останува во болница, па децата мораат сами да се вратат. На враќање, поради силното невреме, возот се заглавува во снежните наноси.

Железничарите и децата се исправени пред сериозен предизвик: ќе успеат ли безбедно да се вратат дома?

Цена: 250 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Возот в снег

Категории: ,
ИСБН: 978-608-259-077-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Возот в снег”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in