20000 милји под морето

Автор: Жил Верн
Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: Дваесет илјади милји под морето | Бр. на страни: 125 | Димензии: 20 см | Корица: мека

Дваесет илјади мијли под морето е научно-фантастичен роман на францускиот писател Жил Верн од 1870. Во романот се раскажува за Капетан Немо и неговата подморница Наутилус. Овој роман е воведен како задолжителна лектира за учениците во седмо одделение.

Цена: 230 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product 20000 милји под морето

Категории: ,
ИСБН: 978-608-228-150-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “20000 милји под морето”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in