Автобиографија

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2004
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 157 | Димензии: 20x14 | Корица: мека

„Автобиографијата“ била напишана во времето кога Прличев бил учител во Солунската македонска машка гимназија, а за првпат била објавена во 1894 година, во „Зборникот за народни умотворби, наука и книжнина“ на Министерството на народното просветление во Софија. Иако Прличев работил по својата автобиографија повеќе од година, биографијата е кратка – целата опфаќа речиси шеесет страници. Во некои случаи, цели периоди од животот на авторот се искажани само со неколко реченици.

Цена: 240 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Автобиографија

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100187

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Автобиографија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in