Чудесната госпоѓица

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Miss Wonderfull | Бр. на страни: 335 | Димензии: 21 | Корица: мека

Алистер Карсингтон навистина не сака како порано, толку да ги обожува жените. За да им избега на своите најлоши навики, си замина далеку од цивилизацијата: во Дарбишир, и тоа во зима! Се надеваше дека таму со еден потег ќе заврши две нешта: дека ќе им побегне на сите свои пороци и дека ќе му се оддолжи на пријателот што му го спаси животот во битката кај Ватерло. Но, и покрај овие чесни намери, Алистер се најде лице во лице со госпоѓица Мирабел Олдриџ, необичната повозрасна девојка што е своеглава и истовремено досетлива како него. Но и совршено неодолива. Мирабел Олдриџ веќе има полни раце работа, внимавајќи нејзиниот генијален и неверојатно ексцентричен татко да не падне во неволја. Најмалку што ѝ треба е исклучително привлечен, претерано чувствителен и премногу умен благородник што ќе ја потсети дека и таа има срце – а и тело за кое тој забележува дека е толку неугледно облечено што дури чувствува граѓанска должност да го соблече. Може ли да биде полошо? И зошто, она што е сосема погрешно речиси секогаш е толку чудесно?

„Восхитувачка книга од самиот почеток до крајот.“ ‒ Афер де кор

„Волшебна историска романса.“ ‒ Мидвест бук ривју

„Чудесната госпоѓица е духовита, шарматна и многу романтична книга. Исклучително интересна. Чејс е навистина една од најдуховитите писателки.“ ‒ Ол абоут романс

Цена: 430 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Чудесната госпоѓица

Категории: ,
ИСБН: 978-608-253-208-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Чудесната госпоѓица”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in