Чудесната госпоѓица

Publisher: БАТА ПРЕСС | Language: Македонски | Year: 2023
Original title: Miss Wonderfull | Num. of pages: 335 | Dimensions: 21 | Cover: мека

Алистер Карсингтон навистина не сака како порано, толку да ги обожува жените. За да им избега на своите најлоши навики, си замина далеку од цивилизацијата: во Дарбишир, и тоа во зима! Се надеваше дека таму со еден потег ќе заврши две нешта: дека ќе им побегне на сите свои пороци и дека ќе му се оддолжи на пријателот што му го спаси животот во битката кај Ватерло. Но, и покрај овие чесни намери, Алистер се најде лице во лице со госпоѓица Мирабел Олдриџ, необичната повозрасна девојка што е своеглава и истовремено досетлива како него. Но и совршено неодолива. Мирабел Олдриџ веќе има полни раце работа, внимавајќи нејзиниот генијален и неверојатно ексцентричен татко да не падне во неволја. Најмалку што ѝ треба е исклучително привлечен, претерано чувствителен и премногу умен благородник што ќе ја потсети дека и таа има срце – а и тело за кое тој забележува дека е толку неугледно облечено што дури чувствува граѓанска должност да го соблече. Може ли да биде полошо? И зошто, она што е сосема погрешно речиси секогаш е толку чудесно?

„Восхитувачка книга од самиот почеток до крајот.“ ‒ Афер де кор

„Волшебна историска романса.“ ‒ Мидвест бук ривју

„Чудесната госпоѓица е духовита, шарматна и многу романтична книга. Исклучително интересна. Чејс е навистина една од најдуховитите писателки.“ ‒ Ол абоут романс

Price: 430 ден

5 in stock

Compare
Sold By БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Чудесната госпоѓица

Categories: ,
SKU: 978-608-253-208-0

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Чудесната госпоѓица”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in