Јас сум смрт

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: I am death | Бр. на страни: 385 | Димензии: 21 см | Корица: мека

Седум дена по нејзиното киднапирање, го наоѓаат телото на дваесетгодишна жена во празниот дел на меѓународниот аеродром на Лос Анџелес. Телото е поставено со раширени раце и нозе, во форма на петокрака човечка ѕвезда.

Обдукцијата открива дека таа била измачувана и убиена на најбизарен можен начин. Но изненадувањата не завршуваат тука. Убиецот исто така сака да си игра и им има оставено нешто на полицајците.

Детективот Роберт Хантер, кој ја води специјалната единица за ултра насилни злосторства, повторно е назначен да го води случајот. Но речиси уште пред да почне, се појавува и второ тело.

Соочувајќи се со нови предизвици секој Божји ден, детективот Хантер сфаќа дека брка чудовиште. Предатор чие минато крие ужасна тајна и чија желба да повредува и убива луѓе никогаш не може да биде згасната, бидејќи тој е… СМРТ.

Цена: 520 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Јас сум смрт

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-207-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Јас сум смрт”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in