Јас сум смрт

Publisher: Сакам Книги | Language: Македонски | Year: 2023
Original title: I am death | Num. of pages: 385 | Dimensions: 21 см | Cover: мека

Седум дена по нејзиното киднапирање, го наоѓаат телото на дваесетгодишна жена во празниот дел на меѓународниот аеродром на Лос Анџелес. Телото е поставено со раширени раце и нозе, во форма на петокрака човечка ѕвезда.

Обдукцијата открива дека таа била измачувана и убиена на најбизарен можен начин. Но изненадувањата не завршуваат тука. Убиецот исто така сака да си игра и им има оставено нешто на полицајците.

Детективот Роберт Хантер, кој ја води специјалната единица за ултра насилни злосторства, повторно е назначен да го води случајот. Но речиси уште пред да почне, се појавува и второ тело.

Соочувајќи се со нови предизвици секој Божји ден, детективот Хантер сфаќа дека брка чудовиште. Предатор чие минато крие ужасна тајна и чија желба да повредува и убива луѓе никогаш не може да биде згасната, бидејќи тој е… СМРТ.

Price: 520 ден

5 in stock

Compare
Sold By Сакам Книги

Report an abuse for product Јас сум смрт

Categories: ,
SKU: 978-608-260-207-3

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Јас сум смрт”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in