Магијата за верувањето

Издавач: Паблишер | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: The magic of believing | Бр. на страни: 210 | Димензии: / | Корица: мека

Благодарение на овој докажан водич за самопомош, што и по 70 години од своето прво издание го задржува приматот на една од најзначајните мотивациски книги на сите времиња, милиони читатели низ светот ги имаат почувствувано придобивките од безграничната моќ на верувањето. Црпејќи од личниот пат до успехот, без апстрактни теоретизирања, авторот Клод Бристол ни дава практични совети за тоа како да ги претвориме соништата во реалност. Своите директни сознанија ги преточува во ефикасни чекори за достигнување на сите краткорочни и долгорочни цели: подобра работа, зголемен приход, посреќен брак, или едноставно, душевен мир. Неговото тајно оружје се силата на позитивната мисла и безграничната моќ на потсвеста ‒ а мотивациските техники во книгата се универзални и еднакво применливи и денес.

Сакате да станете поуспешни во работата, поисполнети во приватниот живот и повлијателни во комуникацијата со луѓето?
Верувајте во оваа книга и применете ја во животот ‒ и ќе видите дека Магијата на верувањето прави чуда!

Цена: 350 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Магијата за верувањето

Категорија:
ИСБН: 978-608-456-979-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Магијата за верувањето”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in