На лов

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: The hunting party | Бр. на страни: 320 | Димензии: 20 | Корица: мека

„На лов“ е дебитантски криминалистички роман на авторката на интернационалниот бестселер „Списокот со гости“ – Луси Фоли. Инспирацијата за оваа книга е едно зафрлено место во Шкотска, кое ја разгорува нејзината фантазија.

Атмосферата на дочекот на Новата година се загрева. Девет добри пријатели ја поминуваат вечерта разменувајќи приказни и сеќавајќи се на заборавените спомени. А сепак, дружината е потајно свесна дека веќе не ги поврзува ништо освен заедничкото минато, длабоките стари рани и тајни, доволно непријатни што со леснотија би можеле да го разорат нивното пријателство.

Кога часовникот отчукува полноќ, а поседот ја фаќа силна снежна бура, во снегот осамнува изобличено тело. Дружината е заробена на поседот, а сè упатува на убиство.

Никој не може да дојде. Но, никој не може ни да замине. Дури ни убиецот.

Цена: 460 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product На лов

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-267-640-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “На лов”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in