На лов

Publisher: Арс ЛИБРИС | Language: Македонски | Year: 2023
Original title: The hunting party | Num. of pages: 320 | Dimensions: 20 | Cover: мека

„На лов“ е дебитантски криминалистички роман на авторката на интернационалниот бестселер „Списокот со гости“ – Луси Фоли. Инспирацијата за оваа книга е едно зафрлено место во Шкотска, кое ја разгорува нејзината фантазија.

Атмосферата на дочекот на Новата година се загрева. Девет добри пријатели ја поминуваат вечерта разменувајќи приказни и сеќавајќи се на заборавените спомени. А сепак, дружината е потајно свесна дека веќе не ги поврзува ништо освен заедничкото минато, длабоките стари рани и тајни, доволно непријатни што со леснотија би можеле да го разорат нивното пријателство.

Кога часовникот отчукува полноќ, а поседот ја фаќа силна снежна бура, во снегот осамнува изобличено тело. Дружината е заробена на поседот, а сè упатува на убиство.

Никој не може да дојде. Но, никој не може ни да замине. Дури ни убиецот.

Price: 460 ден

3 in stock

Compare
Sold By Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product На лов

Categories: , ,
SKU: 978-608-267-640-1

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “На лов”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in