Најубавите митови

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2004
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 264 | Димензии: 24 | Корица: мека

„Кога почнувате да читате еден мит, најважно е да почнете со мислата дека се соочувате со приказна во која настаните се измислени и во која ликовите можеби имаат необични, непознати имиља, но тие секогаш прават нешто и имаат својства кои јасно и лесно ќе можете да ги разберете. ” Јадранка Владова Изданието е изборна лектира за седмо одделение.

Цена: 290 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Најубавите митови

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100156

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Најубавите митови”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in