Неверојатно бистри суштества

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Remarkably bright creatures | Бр. на страни: 393 | Димензии: 21 | Корица: мека

Во најтесен избор за најдобар роман во 2022 година на „Гудридс“

Избрана за најдобра книга според уредниците на „Амазон“

Најпродавана книга според Њујорк тајмс и Сандеј тајмс

Неверојатна книга за која уште долго ќе се зборува.

По смртта на сопругот, Това почна да работи во аквариумот во Совел Беј, во близина на Сиетл. Чистењето подови во текот на вечерните часови, во друштво на суштества кои тивко се движат во базените ѝ помагаат да се носи со тагата и осаменоста, откако го изгуби својот осумнаесетгодишен син Ерик, пред триесет години.

Главната атракција на овој аквариум е Марселус. Тоа е еден огромен октопод од Пацификот, кој од својот базен го набљудува секое движење на Това. Марселус знае многу повеќе отколку што можеме да замислиме, но тој не би ни мрднал со едната од своите осум раце за да им помогне на луѓето – неговите киднапери. Сè до една неверојатна случка, што ќе го развие необичното пријателство со Това.

Бистриот Марселус, сфаќа што се случило онаа кобна ноќ, кога исчезна Ерик, синот на Това и сега мора да ја искористи секоја финта со своето тело за да ѝ ја покаже вистината на Това, пред да биде предоцна.

Романот на Шелби Ван Пелт, што го освои светот и е една од најчитаните книги, е потсетник дека понекогаш внимателното разгледување на минатото, може да помогне да се открие иднината што некогаш се чинела невозможна.

Цена: 600 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Неверојатно бистри суштества

Категорија:
ИСБН: 978-608-253-225-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Неверојатно бистри суштества”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in