Неверојатно бистри суштества

Publisher: БАТА ПРЕСС | Language: Македонски | Year: 2023
Original title: Remarkably bright creatures | Num. of pages: 393 | Dimensions: 21 | Cover: мека

Во најтесен избор за најдобар роман во 2022 година на „Гудридс“

Избрана за најдобра книга според уредниците на „Амазон“

Најпродавана книга според Њујорк тајмс и Сандеј тајмс

Неверојатна книга за која уште долго ќе се зборува.

По смртта на сопругот, Това почна да работи во аквариумот во Совел Беј, во близина на Сиетл. Чистењето подови во текот на вечерните часови, во друштво на суштества кои тивко се движат во базените ѝ помагаат да се носи со тагата и осаменоста, откако го изгуби својот осумнаесетгодишен син Ерик, пред триесет години.

Главната атракција на овој аквариум е Марселус. Тоа е еден огромен октопод од Пацификот, кој од својот базен го набљудува секое движење на Това. Марселус знае многу повеќе отколку што можеме да замислиме, но тој не би ни мрднал со едната од своите осум раце за да им помогне на луѓето – неговите киднапери. Сè до една неверојатна случка, што ќе го развие необичното пријателство со Това.

Бистриот Марселус, сфаќа што се случило онаа кобна ноќ, кога исчезна Ерик, синот на Това и сега мора да ја искористи секоја финта со своето тело за да ѝ ја покаже вистината на Това, пред да биде предоцна.

Романот на Шелби Ван Пелт, што го освои светот и е една од најчитаните книги, е потсетник дека понекогаш внимателното разгледување на минатото, може да помогне да се открие иднината што некогаш се чинела невозможна.

Price: 600 ден

5 in stock

Compare
Sold By БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Неверојатно бистри суштества

Category:
SKU: 978-608-253-225-7

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Неверојатно бистри суштества”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in